טעויות נפוצות בבחירת גן אירועים

לצד הניחוח הרומנטי הנודף מחתונה, היא מלווה גם באספקט רומנטי פחות שרובנו מעדיפים להתעלם ממנו, והוא ההיבט החוזי. הרי עצם המשמעות של חתונה היא מחויבות המעוגנת בכתובה או במסמך משפטי אחר, או במילים אחרות: חוזה. לבחירה של אולם אירועים יש אלמנטים דומים, משום שיש בבחירה איזה מענה להגשמת שאיפות רומנטיות, וגם ההתקשרות עם האולם מעוגנת בחוזה. אז איך עושים את זה נכון?

 

 

לכל חוזה יש אותיות קטנות

כשאנחנו אומרים "אותיות קטנות" אנחנו לא מתכוונים באמת לגודל של האותיות, אלא לפרטים חשובים שאנו עלולים לשכוח את בירורם היסודי. במיוחד כאשר אנו עומדים לסגור אולם אירועים, אנו חייבים לשים לב למשמעויות הלוואי של השירותים שהאולם מציע לנו. מדובר לעתים בפרטים בסיסיים, כגון שכרם של המלצרים המסתעף לטיפים שאותם יש להוסיף במקרים מסוימים ובמקרים אחרים לא, ובמקרים שכן יש לדעת מראש מהו הסכום. גם סעיף כדוגמת "שירותי ניקיון" מחייב בירור מעמיק באשר למספר המנקים הלכה למעשה בעת האירוע ושעות הפעילות שלהם.

הגיאוגרפיה של הלב

אף אחד לא רוצה לגלות בסוף האירוע שנשאר לו "חור" בכיס להתחיל איתו את חיי הנישואין. על כן, חשוב לבחור גן אירועים הממוקם באזור שנוח להגיע אליו גם מבחינת הנגישות התחברותית וגם מבחינת המרחק שלו מנקודת המוצא של רוב המוזמנים שלכם. ככל שיגיעו יותר מוזמנים לאירוע, כך גם יובטח הכיסוי הכספי שלו. כשמדובר בחוזה מול גן האירועים, אל תתחייבו על כמות אורחים גדולה משבעים אחוזים מרשימת המוזמנים הראשונית

זמן ומועד

אם מצאתם את המקום המושלם עבורכם, זה שמרגש את שניכם ומצית בעיני רוחכם תמונות נפלאות של האירוע שיכול להתקיים בו, אך גיליתם שהעלות שלו גבוהה מן התקציב שקבעתם מראש, בדקו לגבי מועדים מוזלים. כמעט לכל אולם אירועים ישנם ימים בסוף העונה או באמצע השבוע שעלותם נמוכה יותר. חפשו תאריכים כמו בין המיצרים, ימי שישי, חגים וכדומה.

אפשרות נוספת, לאלו מביניכם הבקיאים ברזי המשא ומתן, היא להתמקח. ייתכן שתוכלו להגיע עם בעלי המקום לעמק השווה, באופן שכולם יצאו מרוצים.

לא חתונה קתולית

היזכרו בכל השאלות ששאלתם את בן או בת הזוג שלכם כדי לוודא שאכן, היא או הוא מתאימים לכם. כאשר ניגשים לחתום על חוזה מול אולם אירועים יש לוודא התאמה על ידי הצגת שאלות גם כן, אפילו בנושאים הנדמים כמובנים מאליהם.

נושאים כדוגמת רישיון עסק בתוקף או גישה לבעלי מוגבלויות הם משמעותיים לקיומה של חתונה ללא תקלות. אל תמתינו ליוזמה של בעל המקום ובדקו בעצמכם את כל האישורים מן הגופים המחויבים על פי חוק כדוגמת אישורי מכבי אש ומשטרה, תעודות כשרות, רישיון תברואה ובטוח צד ג'.

כמו כן, וודאו כי המטפים בתוקף וכי הם תקינים, ובררו כיצד יסופקו שירותים של עזרה ראשונה במקרה חירום.

ככלל, הקפידו שימונה מנהל אירוע המלווה אותו מראשיתו ועד שאחרון האורחים עזב את המקום, כדי שכל תקלה שתתעורר חלילה תזכה למענה מיידי. בנוסף, על מנת לכסות את עצמכם מן הבחינה החוזית, עברו על הסעיפים הנוגעים לתנאי מזג אוויר קיצוני ואפילו מקרים של מצב בטחוני מעורער.

טיפים נוספים, שאלות שכדאי לשאול בפגישה ונקודות שכדאי לשים לב אליהם בחוזה תוכלו למצוא ברשימת המשימות הפורטת שבאפליקציית Wedit

אנו מאחלים לכל הזוגות הנישאים אירוע של פעם בחיים, והמשך חיי נישואים נפלאים ומאושרים

באהבה,
צוות
Wedit

 

 

© כל הזכויות שמורות ל-Wedit | בן יהודה 215 תל אביב | info@wedit.co.il